A munkaprogram áttekinti az elmúlt négy év eredményeit, körvonalazza a Bizottság következő hónapokra vonatkozó új javaslatait, és nagy ívű kezdeményezéseket vázol fel a bürokratikus terhek csökkentése érdekében.
Az Európai Bizottság elfogadott egy közleményt, amelyben uniós szakpolitikai eszközöket ajánl a tagállamok figyelmébe ahhoz, hogy minél eredményesebben kezelhessék a demográfiai változásokat és e változásoknak az EU társadalmára és gazdaságára, többek között globális versenyképességére gyakorolt hatásait.
Az Eurobarométer mentális egészségről szóló új felméréséből kiderül, hogy tízből kilenc ember (89%) szerint a mentális egészség előmozdítása ugyanolyan fontos, mint a fizikai egészség védelme. Ugyanakkor a válaszadók kevesebb mint fele ért egyet azzal, hogy a mentális egészségügyi zavarokkal küzdők ugyanolyan szintű ellátásban részesülnek, mint a valamilyen fizikai problémában szenvedő betegek.
Az Európai Parlament létrehozta az europaert.eu közösséget, hogy minél többeket vonjon be a demokratikus közéletbe, különösen a 2024-es európai választásokra készülve. A 2019-es európai választások előtt közösségünk több mint 300 000 tagot számlált, akik jelentős szerepet vállaltak a választások népszerűsítésében.
A képviselők a kézipoggyászra vonatkozó szabályok és árak harmonizálását kérik, a méretre és az árképzésre vonatkozó következetes uniós szabályok mellett érveltek. A képviselők által elfogadott álláspont szerint a légi utasok jogairól szóló uniós jogszabályokat felül kell vizsgálni.
A Global Gateway az EU azon stratégiája, mely arra irányul, hogy világszerte lendületet adjon az intelligens, tiszta és biztonságos összeköttetések kiépítésének a digitális, az energia- és a közlekedési ágazatban, és megerősítse az egészségügyi, oktatási és kutatási rendszereket.
A közelmúlt külső kihívásaira, különösen az Ukrajna elleni orosz háborúra és a migrációs problémák növekedésére tekintettel a képviselők 2 milliárd euróval erősítették meg az érintett költségvetési területeket.
A képviselők jóváhagyták az Európai Tanács határozatát, amely 705-ről 720-ra emeli az Európai Parlament mandátumainak számát a következő jogalkotási ciklusban. A változást az indokolja, hogy a 2019-es választások óta változott az EU népessége.