A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Fischer Mór Porcelánipari Szakképző Iskola közös szervezésében 19 felső tagozatos tanuló vett részt egynapos kézműves foglalkozáson.
A délelőtt az alkotásról szólt: a diákok bepillantást nyerhettek a herendi porcelánkészítés világába és maguk is kipróbálhatták a mesterség alapjait. A foglalkozás során porcelánfigurák összeállításában, áttöréses díszítéssel készült porcelántárgyak készítésében, valamint porcelánfestésben mélyedhettek el a résztvevők. A fiatalok saját kezűleg alkothattak, miközben testközelből ismerhették meg a hagyományos kézműves technikákat és a szakma szépségeit.
A közös ebéd után a program a herendi Minimanufaktúra megtekintésével folytatódott, ahol a gyerekek élőben láthatták a porcelánkészítés teljes folyamatát. A napot a Porcelánművészeti Múzeum látogatása zárta, ahol a gazdag gyűjtemény és a különleges műalkotások még közelebb hozták a porcelánművészet történetét és értékeit a fiatalokhoz.
A pályaorientációs program nemcsak kreatív élményt nyújtott, hanem segített abban is, hogy a tanulók testközelből ismerjenek meg egy szakmát, és esetleg kedvet kapjanak a porcelánkészítő mesterség iránt.
A program a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamra között megkötött NFA-KA-KIM-6/2024/TK/22 sz. közreműködői szerződés keretében valósult meg.