A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és az általa működtetett Veszprém Megyei Europe Direct iroda "Hasznos fogyasztóvédelmi tudnivalók vállalkozások és fogyasztók számára a határon átnyúló és belföldi e-kereskedelemben" címmel online tájékoztatót szervez.
A koronavírus járvány hatalmas lendületet adott az online kereskedelemnek és vásárlásnak hazánkban is, azonban ez nemcsak előnyökkel, hanem kockázatokkal is járhat. Mivel az online térben nem találkozik fizikálisan a vevő és az eladó, speciális szabályozás vonatkozik az online adásvételekre, amellyel mindkét szereplőnek érdemes tisztában lennie.
Az e-kereskedelmi tevékenységre számos európai uniós és hazai fogyasztóvédelmi előírás vonatkozik, melyek ismerete elengedhetetlen a kereskedők számára a jogszerű és fogyasztóbarát webshop működtetéséhez. Pontos vagy félrevezető információk? Valótlan fogyasztói értékelések? Problémák az elállási jog teljesítésekor? A legfontosabb fogyasztóvédelmi szabályok gyakorlati szempontú ismertetése mellett rövid kitekintést kaphatnak a vállalkozások a 2021. január 1-től alkalmazandó új jótállási előírásokról, valamint a jövőre hatályba lépő új uniós e-kereskedelmi szabályokról is.
Emellett a fogyasztók számára kiemelten fontos, hogy tudjanak arról, mit tehetnek, ha nem érkezett meg számukra a weben vásárolt termék; ha hozzájárulás nélkül vontak le pénzt a bankkártyáról; vagy ha a webáruház figyelmen kívül hagyja az elállási jog teljesítését? A hasznos fogyasztóvédelmi tanácsok segíthetik az internetes átverések felismerését, a bosszúságok és anyagi veszteségek elkerülését és a segítséget nyújtó fórumok megismerését.
A Központi Statisztikai Hivatal a csomagküldő és internetes értékesítést számításba véve megállapította, hogy 2020. első két negyedévben 499 milliárd forintra nőtt az e-kereskedelem forgalma. A bővülés már egy ideje folyamatosan nő, eddig 30-40 százalék körül volt negyedévente, majd 2020 II. negyedévében 62 százalékra ugrott.
A GKI Digital és az Árukereső.hu közös kutatásából az derül ki, hogy az év első hat hónapjában bruttó 355 milliárd forint volt a hazai webáruházak forgalma, ami 35 százalékos növekedés a tavalyi adatokhoz képest. ...
IDŐPONT:
2021. január 26. (kedd) 15:00-16:00
ONLINE HELYSZÍN:
Microsoft Teams
ELŐADÓ:
Dr. Kriesch Attila
főosztályvezető, Európai Fogyasztói Központ
ITM Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkárság
A témával kapcsolatos kérdések előzetesen megküldhetők a jelentkezés során, de alkalom lesz erre az előadás közben is.
RÉSZVÉTEL:
- A rendezvényen való részvétel díjmentes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
- Vállalkozás esetén a regisztráció feltétele a 2020. évvel bezárólag rendezett kamarai hozzájárulás.
- Jelentkezni az alábbi online jelenkezési lap kitöltésével lehetséges 2021. január 25-ig.
- A csatlakozáshoz szükséges link az eseményt megelőzően kerül kiküldésre a megadott e-mailre.
- További információ: Csitei Tímea, 06-88-814-101, csitei.timea@veszpremikamara.hu
![]() |
ONLINE JELENTKEZÉSI LAP: